Back

Elecampane

Inula helenium Asterales

Elecampane, also called horse-heal or elfdock, is used in herbal medicine as an expectorant and for water retention.

Elecampane

Common Name

Non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit.

Family Name

Non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit.

Actions

Non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit.

Benefits

Non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem. Laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit.

  • Benefits

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. 

    Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

  • USAGE

    Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. 

  • MORE INFO

    Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. 

    Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

When Elecampane Helps With

INFLAMMATION

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

ASTHMA

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

BRONCHITIS

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

INTESTINAL HEALTH

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

“There is a natural intelligence within all medicinal plants. This understanding is resurfacing as humanity strives to provide effectice medicines without adverse reactions or chemical addictions. It is no secret that our dependence on the plant kingdom is total. All things evolve from all things. Within this interconnectedness, unity, life supports life.”

MARK TWAIN